Az első tábla:

Az első tábala az ÖT SZABÁLYOS TESTET, és egymásba szerkesztésüknek a variációit tartalmazza. Ez 25 képet jelent. Az öt testet öt különböző színben láthatjuk, ami megkönnyíti az értelmezésüket.

Vizsgáljuk meg először a TETRAÉDERT!

A tetraéder mindig zöld színű pálcikákból készült, tehát ahol zöld színű pálcikákat látunk, az biztos, hogy tetraédert ad ki.

TETRA=négy
ÉDER=oldal
Tehát ez egy négyoldalú szabályos test.
Mivel rajta kívül még négy másik létezik, ezeket beleszerkesztettem a tetraéderbe. Ez a négy kép látható a tábla első sorában. Ha mind az öt testbe beleszerkesztjük a másik négyet, összesen 5*4, azaz 20 alakzatot kapunk. Ezt a 20 variációt tartalmazza az első tábla, plussz magát az öt szabályos testet.

Az első sor 2. - 3. alakzatának szerkesztésével nem is volt semmi probléma, de a 4. és 5. képen látható variációk megfejtése komoly fejtörést okozott. Az IKOZAÉDERT, ( ami a legmagasabb szimmetriájú szabályos test ), elég nehéz beleképzelni a legalacsonyabb szimmetriájú tetraédebe. 20 oldala van, a teraédernek pedig 4. Mivel a 20 osztható néggyel, ezért az oldalaik találkoznak egymással, mégpedig egészen különleges módon:

 

Az 1. ábrán a tetraéder felénk néző oldalába, az éleket aranymetszésben érintve, egy kisebb háromszöget láthatunk. Ennek az oldalfelezőit összekötve kapjuk a az ikozaéder egyik oldalát. A tetraéder másik három oldalánál hasonló a helyzet. Ami érdekes, hogy az ikozaéder oldalait tartó háromszögek egymáshoz képest különlegesen elfordulva lépegetnek végig a tetraéder oldalain.

1.ábra

 
VISSZA AZ 1. GALÉRIÁHOZ Várom az észrevételeket.

VISSZA A 2. GALÉRIÁHOZ